Czym jest wezgłowie tapicerowane?

Wezgłowie to nic innego, jak podwyższona ściana łóżka, o którą opiera się poduszkę. Ważne, żeby było funkcjonalne- wygodne i estetyczne. Wezgłowie lub inaczej zagłówek montuje się tam, gdzie łóżko styka się ze ścianą.

Jakie wezgłowie wybrać?

Wezgłowie może być wbudowane w konstrukcję łóżka lub może być przeznaczone do własnoręcznego montażu. Wezgłowie tapicerowane montuje się łatwo i można je samodzielnie połączyć z ramą łóżka. Zagłówki i wezgłowia pasuje rozmiarowo do ram łóżek dostępnych na rynku.

Druga możliwość to zakup gotowego łóżka czyli, ramy z idealnie dobranym kolorystycznie tapicerowanym wezgłowiem.

Wykonujemy wezgłowia oddzielnie, ale również z ramą lub skrzynią na pościel. Oferujemy obie możliwości.

Wezgłowie łóżka tapicerowane- dużo możliwości

Wezgłowie może mieć geometryczny kształt- trójkątny, kwadratowy, prostokątny, romb, albo kompozycję stworzoną z różnych mniejszych kształtów (jak na przykład nasze panele tapicerowane). Może być również pikowane lub gładkie.

Furorę robią pikowane wezgłowia, ponieważ wyglądają ekskluzywnie i są wygodne. Poza tym bardzo dobrze komponują się z każdym wystrojem sypialni zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Pikowane wezgłowia i zagłówki pasują do każdego rodzaju sypialni- urządzonej w stylu klasycznym, retro i nowoczesnym.

Innowacyjne wezgłowia

Nasze wezgłowia tapicerowane mają dodatkowy atut. Wezgłowia, które oferujemy mogą mieć w ściance wbudowane gniazdko i/lub porty USB. Z pewnością jest to duże udogodnienie, ponieważ łatwo podepniemy lampkę nocną i naładujemy telefon, który jako budzik musi przecież być pod ręką. W rezultacie dzięki zamontowanym dodatkom unikniemy problemu z plątającymi się wokół łóżka kablami.

Zalety wezgłowia tapicerowanego

Wezgłowie tapicerowane oprócz funkcji użytkowych jest efektowną dekoracją pomieszczenia. Tkanina, którą pokryliśmy wezgłowie jest miękka, przyjemne w dotyku i elegancka.

Wezgłowie pełni niezwykle istotną funkcję- wygłusza pomieszczenia, wycisza sypialnię i tym samym poprawia komfort snu. Wygłuszenie jest istotne, gdy mieszkanie jest przy ruchliwej ulicy lub mamy hałaśliwych sąsiadów. Ponadto wezgłowie często wykorzystujemy jako oparcie siedząc na łóżku. O wezgłowie tapicerowane możemy się oprzeć podczas czytania książki, przeglądania internetu lub po prostu odpoczywając.

Jak jest zrobione wezgłowie tapicerowane?

Z solidnej płyty mdf na ramie, tapicerowanej welurową tkaniną, natomiast wypełnienie to miękka gąbka, która sprawia, że wezgłowie jest wygodne. Tkanina jest miękka i przyjemna w dotyku.

Czyszczenie wezgłowia

Czyszczenie wezgłowia jest nieskomplikowane i łatwe. Wezgłowie tapicerowane czyści się podobnie jak tapicerowane meble- miękką szczoteczką, lub odkurzaczem z ssawką do tkanin

Rozmiary wezgłowia

Wysokość wezgłowia to 130 centymetrów, szerokość 140 do 180 centymetrów, natomiast grubość wezgłowia to aż 12 centymetrów.

Podsumowując- wezgłowia tapicerowane to doskonały pomysł na łóżko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl