Czyszczenie paneli tapicerowanych

Jak dbać o panele tapicerowane?

To pytanie, które często się nasuwa przy rozważaniu zakupu i montażu ściennych paneli tapicerowanych. Panele tapicerowane są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i bardzo praktyczne, jednak jak każdy przedmiot z czasem będą wymagały odświeżenia, żeby wyglądały efektownie.

Panele tapicerowane są elementem wnętrza wykończonym w taki sam sposób jak tapicerowane meble i należy je czyścić w podobny sposób. Pielęgnacja tapicerowanych paneli ściennych nie różni się znacząco od tapicerowanych mebli (kanap, foteli i sof), a panele tapicerowane nie wymagają więcej niż welurowe meble czy wnętrze samochodu.
 
Można rzec, że pielęgnacja paneli ściennych jest nawet łatwiejsza, ponieważ w przypadku ścian jest trudniej o zabrudzenie jedzeniem czy napojami.O ile panele w salonie, przedpokoju, czy sypialni są w niewielkim stopniu narażone na zabrudzenia, to te zamontowane w pokoju dziecięcym niestety są narażone na niecodzienne czasem pomysły naszych dzieci.
 
Do utrzymania paneli w czystości ważne jest unikanie zabrudzeń przez nie dotykanie ścian brudnymi rękoma i niedociskanie mebli do powierzchni paneli. Na co dzień największym problemem jest kurz, który może się zbierać na powierzchni tkaniny łatwiej niż na gładkich powierzchniach.
 

Jak czyścić panele tapicerowane?

 
Zalecamy raz na jakiś czas odkurzyć panele odkurzaczem przy użyciu końcówki (ssawki) przeznaczonej do tapicerek i miękkich materiałów. W czasie sprzątania należy uważać, by nie uszkodzić materiału, dlatego wybór końcówki ma ogromne znaczenie.
 
Powstałe inne, ewentualne zabrudzenia najlepiej usuwać na bieżąco za pomocą wilgotnej ściereczki lub szczoteczki z miękkim włosiem. Aksamitne i welurowe panele tapicerowane czeszemy delikatnie szczoteczką zgodnie z kierunkiem ułożenia włókien.Do paneli ściennych obitych tkaniną welurową należy używać dedykowanych dla weluru środków czystości (doskonale sprawdzają się pianki czyszczące dostępne powszechnie w sprzedaży detalicznej). Środki czyszczące przeznaczone do tkanin welurowych mają w swoim składzie substancje zabezpieczającą welur przez wyblaknięciem i pochłanianiem wilgoci.
 
 
Zalecamy również stosować impregnat do tkanin welurowych, który dodatkowo zabezpieczy materiał. Dzięki impregnatom materiał paneli tapicerowanych jest mniej podatny na zabrudzenia i nie wchłania wilgoci.Pamiętajmy, że  każdy produkt (również materiałowe panele ścienne) wymaga pielęgnacji aby zachować pierwotne właściwości przez długi czas.
 
Ścienne panele tapicerowane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl