Montaż paneli przy pomocy taśmy klejącej dwustronnej

 

Montaż paneli przy pomocy taśmy klejącej dwustronnej.

Taśmy, które proponujemy w zestawie z panelami są przeznaczone do wnętrz. Jest to prosty i szybki sposób montażu na prawie każdej powierzchni. Przed montażem należy zapoznać się z instrukcją i bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta taśmy.

Stosujemy taśmę samoprzylepną dwustronnie klejącą na nośniku z zamknięto-komórkowej pianki polietylenowej obustronnie powleczonej klejem akrylowym o wysokiej lepności początkowej. Strona otwarta zabezpieczona jest przekładką z żółtej folii PP obustronnie silikonowanej.

Przed aplikacją folii/taśmy powierzchnia musi być sucha i wolna od zabrudzeń i zanieczyszczeń. Do czyszczenia nie używać środków chemicznych zawierających substancje antyadhezyjne. Niektóre tworzywa, farby i lakiery mogą wydzielać substancje antyadhezyjne, uniemożliwiające sklejenie. Mogą to być m.in. farby zmywalne z dodatkiem teflonu, farby plamoodporne.

Nierówności powierzchni lub ich chropowatość czy porowatość, mogą ograniczać siłę sklejenia

Instrukcja nakładania taśm 2str. piankowych:

Taśmy 2str. piankowe należy nakładać prosto, bez fałd i zakładek. Taśmy naklejamy pionowo zgodnie z załączonymi poniżej grafikami.

Przed zamocowaniem przedmiotu należy całkowicie usunąć przekładkę zabezpieczającą klej. Aby zapewnić bezpieczne połączenie powierzchni z lustrem, ilość samoprzylepnej taśmy powinna przekraczać powierzchnię 60 cm² na 1 kg masy montowanego produktu.

 

Prawidłowa aplikacja pasków taśmy 2str. piankowej:

Prawidłowe klejenie paneli 

Nieprawidłowa aplikacja pasków taśmy 2str. piankowej:

Nieprawidłowy montaż paneli 

 

Zalecenia producenta taśmy dotyczące aplikacji taśmy przy klejeniu:

 

Klejone powierzchnie powinny być suche, odtłuszczone, wolne od pyłów oraz środków antyadhezyjnych. Podłoża muszą być mocne i stabilne, ponieważ siła wiązania zależy całkowicie od wewnętrznej stabilności powierzchni aplikacji.

Chemiczne czyszczenie powierzchni: Izopropanol, etanol lub octan etylu są odpowiednimi substancjami do usuwania kurzu, tłuszczu, oleju, środków uwalniających i innych zanieczyszczeń.

Przed użyciem należy zawsze sprawdzić oddziaływanie preparatu na czyszczoną powierzchnię.

Dobry kontakt z powierzchnią uzyskuje się dzięki dociskowi, panel należy docisnąć na ok. 15 sekund do ściany lub innej powierzchni.

Należy pamiętać, że w zależności od zastosowanego systemu klejowego osiągnięcie ostatecznej siły wiązania może potrwać nawet do 72 godzin.

Dane techniczne taśmy klejącej:

Rodzaj nośnika                Pianka PE zamknięto-komórkowa Grubość taśmy [mm]   2.0000

Rodzaj przekładki           Folia PP

Kolor przekładki              żółty

Temp. aplikacji °C           > +15°C

Typ kleju (strona wewn.)            Akryl modyfikowany

Typ kleju (strona zewn.)              Akryl modyfikowany

Odporność temp.             -40 °C do +100 °C (1h, w warunkach normalnych klimatu środkowoeuropejskiego)

 

Parametry techniczne oparte są na wartościach uśrednionych, wynikających z wiarygodnych pomiarów wykonanych przez producenta wg odpowiednich norm. Nie zwalniają użytkownika od przeprowadzenia prób i testów, właściwych dla konkretnego zastosowania. Informacje dotyczące przygotowania i zastosowania są wyłącznie wskazówkami i sugestiami dla użytkownika i nie mogą być uznane jako wiążące gdyż warunki, w jakich taśma będzie użyta są całkowicie poza naszą kontrolą. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek powstałe szkody czy straty, także
w stosunku do osób trzecich.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl