Z czego są zrobione panele tapicerowane

Z czego są zrobione panele tapicerowane?

Panele tapicerowane 3D składają się z trzech elementów składowych.

Jak jest zbudowany panel tapicerowany

Postawa- czyli to, czego nie widać.

Podstawa naszych paneli tapicerowanych to płyta mdf wycięta na nowoczesnej obrabiarce- CNC, co daje gwarancji powtarzalności kształtów i dokładności panelu. Dbamy o ekologię, dlatego płyty mdf, które stosujemy do ściennych materiałowych paneli posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), co znaczy, że za każde drzewo wycięte i wykorzystane do produkcji zostało posadzone nowe.

Do produkcji paneli tapicerowanych stosujemy płytę o grubości co najmniej 8 mm, płyta tej grubości jest stabilna i nie odkształca się.

Z uwagi na to, że mdf jest pochodną drewna nie zaleca się montażu paneli w miejscach, gdzie występują duże zawilgocenia ścian. W takim przypadku prosimy o kontakt i dopasujemy na życzenie podstawę do warunków w pomieszczeniu.

Wnętrze paneli tapicerowanych

Wypełnienie panelu ściennego to pianki grubości 4 cm. Taka grubość sprawia, że panel jest trójwymiarowy i powoduje fantastyczny efekt końcowy. Pianka stosowana przez nas jest wysoce odporna na odkształcenia. Ma to bardzo duże znaczenie, kiedy panele tapicerowane wykorzystuje się do stworzenia zagłówka lub wezgłowia. Efekt 3d naszych paneli ściennych sprawia, że panele prezentują się niezwykle efektownie.

Pianki, które stosujemy są produkowane zgodnie z wymogami norm zarządzania jakością i środowiskiem ISO/TS 16949, ISO 9001 i ISO 14001 i posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Ponadto pianki posiadają certyfikat Oeko-Tex I klasy i spełniają wymagania Humano-ekologiczne STANDARD 100 by OEKO-TEX. Dbamy o bezpieczeństwo Klientów, nie używamy tanich, toksycznych materiałów, a pianki, których używamy do wypełnienia paneli tapicerowanych są doskonałej jakości.

Tkaniny

Materiały służące do pokrycia paneli ściennych pochodzą od znanego i renomowanego producenta  i również posiadają certyfikat STANDARD 100by OEKO-TEX.

Stosujemy przede wszystkim materiały aksamitne welurowe, które są przyjemne w dotyku, charakteryzujące się niezwykle przyjemną strukturą, ponadto mają bardzo dobre właściwości wygłuszające i kapitalnie się prezentują. W standardzie do wyboru są 23 kolory, jednak na specjalne życzenie możemy zastosować dowolny materiał dostępny na rynku, w tym len, bawełnę lub skórę.

Materiały, które stosujemy posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX, który jest niezależnym na całym świecie systemem testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania, jak również stosowanych materiałów uzupełniających. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Tapicerowanie odbywa się ręcznie, co pozwala kontrolować produkcję, a kontrola jakości jest przeprowadzona na każdym etapie produkcji.

 Nie czekaj- zapoznaj się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl